| Marius44467447 a întrebat:

Huawei Nexus 6p sau LG G5? Daca de poate să îmi spuneți și de ce.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Amandoua sunt foarte bune, dar G5-ul are ecran mai bun, are o tehnologie prin care face ca telefonul sa se incarce mai repede, are ram mai mult si placa de baza si procesor grafic mai puternice dar Nexus-ul are ecran mai mare, baterie mai mare si are un design mai frumos si desi Nexus are procesor mai puternic, vad ca in teste se descurca mai bine G5 ( oricum acele teste precum Antutu sau Geekbench nu sunt precise ), procesorul grafic si placa de baza mai puternice ajutandu-l sa atinga o performanta mai mare. Asta nu inseamna ca Nexus-ul nu functioneaza cum trebuie. Deci ca si performanta este mai bun G5-ul, dar daca ai Nexus, orice update nou pe telefoanele Nexus apare prima data

3 răspunsuri:
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Huawei Nexus 6p ti-as recomanda deoarece e bun nu o sa ai probleme cu el. telefonul este foarte ok iti ofera in ecran generos performante la fel..vei fi uimit ce fel scoate pozele. foarte bine camera de 12 mpw isi face treaba la LG g5 since mas baga deoarece bateria e cam cam. in catva timp va ajunge sa numai tine.si sa fii nevoit s aincarci de doua ori pe zi daca il "butonezi" incontinu.asa ca merge pe Huawei

| OnePiece a răspuns:

Eu zic sa-ti iei Nexus 6P pentru ca vine cu stock Android. LG G5 a cam dezamagit.

| Komarov a răspuns:

Voteaza pentru LG de ce? LG este un brand mai bine impacat in ceea ce priveste constructia telefoanelor si rating-ul de multumire al utilizatorilor. Procesorul Quad-Core este suficient alaturati de cei 4GB Ram iar procesorul grafic crede-ma nu te va lasa la greu, 32GB interni is suficienti tinand cont de faptul ca are suport pentru card de 256GB, LG are alt randament la user-interface, e foarte placut, culori vii frumoase, ecranele si tehnologia pe care o dezvolta e net superioara fata de ce produc Huawei.Am avut experiente destul de rele cu Huawei in ceea ce priveste fiabilitate pana la urma vorbim despre ceva Made In China care este si supraevaluat pe deasupra sper ca te-am ajutat funda?