| cr7fgfgha a întrebat:

Încă o întrebare in legătura cu iPhone 4. De ce când sunt in casa ma localizează ca fiind in alta parte, iar atunci când sunt afara ma localizează bine?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Fiindca semnalul GPS-ului este acoperit de zidurile incaperii. Asa cum in unele incaperi ai una sau doua linii de semnal... Si cum nu poate da semnal GPS-ului pe care il are iPhone-ul te localizeaza fiind in apropierea zonei unde locuiesti/esti.

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Pentru ca beton.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca in interior nu ai acces la sateliti, deci gps ul nu functioneaza