| kar1GaNNN a întrebat:

O parere despre telefonul Allview A6 Quad si A5 Quad, care credeti ca merita sa-l iau?

10 răspunsuri:
| JohnyMoga a răspuns:

Modelul telefoanelor Allview A5 Quad
Allview A6 Quad

Fotografii telefoane A5 Quad A6 Quad
FotoLogo Gratuit Telefonul este compatibil cu serviciul de FotoLogo Gratuit Telefonul este compatibil cu serviciul de FotoLogo Gratuit
Detalii telefoane
Retele 2G GSM 900 / 1800 / 1900 GSM 900 / 1800
Retele 3G HSDPA 900 / 2100 HSDPA 900 / 2100
Introdus in 2014, Ianuarie 2014, Iunie
Caracteristici fizice
Dimensiune 129.2 x 68 x 10.9 mm (5.09 x 2.68 x 0.43 in) 125.4 x 65 x 10.7 mm (4.94 x 2.56 x 0.42 in)
Greutate 153.7 (5.40 oz) 118.7 g (4.20 oz)
Culori Negru, Alb Negru, Alb, Rosu
Ecran
Tip TFT capacitiv si sensibil la atingere IPS LCD capacitiv si sensibil la atingere
Marime 480 x 800 pixeli, 4.3 inci (~217 ppi ) 480 x 800 pixeli, 4.0 inci (~233 ppi )
Sunet si alerte
Melodii Vibratii, MP3, WAV Vibratii, MP3, WAV
Capacitate de stocare si procesare
Numere in telefon
Apeluri efectuate
Apeluri primite
Apeluri pierdute
Procesor Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
Memorie interna 4 GB, 512 MB RAM 4 GB, 512 MB RAM
Slot pentru card microSD
Optional - Suporta card de pana la 32 GB
Transfer de date
Transfer date HSDPA, HSUPA HSDPA, HSUPA
Edge Clasa 10, 236.8 kbps Clasa 10, 236.8 kbps
Wlan Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct
Bluetooth Da, v4.0 cu A2DP, EDR v4.0, A2DP, EDR
Infrarosu
Usb Da, microUSB v2.0 microUSB v2.0
Facilitati
Sistem operare Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean) Android OS, v4.3 (Jelly Bean)
Mesagerie SMS(citire pe subiecte), MMS, Email, Push Email, IM SMS(citire pe subiecte), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML HTML
Radio FM FM
GPS Da, cu suport A-GPS Da, with A-GPS
Java Da, MIDP (prin emulator Java) Da, MIDP (prin emulator Java)
Altele - Integrare cu retelele de socializare
- Redare fisiere audio in format MP3/AAC/WAV
- Redare fisiere video in format MP4/H.264/H.263
- Calendar
- Vizualizare documente
- Vizualizare si editare fotografii
- Google Search, Maps, Gmail, Youtube, Calendar, Google Talk
- Inregistrare voce/Apelare vocala
- Metoda predictiva de introducere a textului - Integrare cu retelele de socializare
- Redare fisiere video in format MP3/AAC/WAV
- Redare fisiere video in format MP4/H.264/H.263
- Calendar
- Vizualizare si editare fotografii
- Google Search, Maps, Gmail, Youtube, Calendar, Google Talk
- Inregistrare voce/Apelare vocala
- Metoda predictiva de introducere a textului
Camera
Camera 5 MP, 2592x1944 pixeli, focalizare automata, blit cu LED 5 MP, 2592 x 1944 pixeli, focalizare automata, blit cu LED
Dotari camera Geolocalizare, focalizare prin atingere, detectarea fetei, HDR Geolocalizare, focalizare prin atingere, detectarea fetei, HDR
Video Da, 1080p@30fps 720p@20fps
Camera secundara Da, VGA VGA
Acumulator
Tip acumulator Li-Ion 1700 mAh Li-Ion 1500 mAh
In asteptare Pana la 212 h Pana la 150 h
Convorbire Pana la 6 h 30 min (2G) / Pana la 5 h 30 min (3G) Pana la 5 h 20 min
Pareri si comentarii Spune-ti parerea despre telefonul Allview A5 Quad Spune-ti parerea despre telefonul Allview A6 Quad
Oferte telefoane Incepand cu 505.96 Lei Incepand cu 449 Lei
Pagina telefonului Informatii Allview A5 Quad Informatii Allview A6 Quad
Pentru imprimare Specificatii complete Specificatii complete

Autentificare
Nume utilizator

Parola

Cont nou gratuit!

Recuperare parola

Abonare stiri

FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala care are cifra mai mare e mai bun...dar mai scump.
In functie de banii de care dispui trebuie sa iei decizia

| JohnyMoga a răspuns:

Modelul telefoanelor Allview A5 Quad
Allview A6 Quad

Fotografii telefoane A5 Quad A6 Quad
FotoLogo Gratuit Telefonul este compatibil cu serviciul de FotoLogo Gratuit Telefonul este compatibil cu serviciul de FotoLogo Gratuit
Detalii telefoane
Retele 2G GSM 900 / 1800 / 1900 GSM 900 / 1800
Retele 3G HSDPA 900 / 2100 HSDPA 900 / 2100
Introdus in 2014, Ianuarie 2014, Iunie
Caracteristici fizice
Dimensiune 129.2 x 68 x 10.9 mm (5.09 x 2.68 x 0.43 in) 125.4 x 65 x 10.7 mm (4.94 x 2.56 x 0.42 in)
Greutate 153.7 (5.40 oz) 118.7 g (4.20 oz)
Culori Negru, Alb Negru, Alb, Rosu
Ecran
Tip TFT capacitiv si sensibil la atingere IPS LCD capacitiv si sensibil la atingere
Marime 480 x 800 pixeli, 4.3 inci (~217 ppi ) 480 x 800 pixeli, 4.0 inci (~233 ppi )
Sunet si alerte
Melodii Vibratii, MP3, WAV Vibratii, MP3, WAV
Capacitate de stocare si procesare
Numere in telefon
Apeluri efectuate
Apeluri primite
Apeluri pierdute
Procesor Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
Memorie interna 4 GB, 512 MB RAM 4 GB, 512 MB RAM
Slot pentru card microSD
Optional - Suporta card de pana la 32 GB
Transfer de date
Transfer date HSDPA, HSUPA HSDPA, HSUPA
Edge Clasa 10, 236.8 kbps Clasa 10, 236.8 kbps
Wlan Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct
Bluetooth Da, v4.0 cu A2DP, EDR v4.0, A2DP, EDR
Infrarosu
Usb Da, microUSB v2.0 microUSB v2.0
Facilitati
Sistem operare Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean) Android OS, v4.3 (Jelly Bean)
Mesagerie SMS(citire pe subiecte), MMS, Email, Push Email, IM SMS(citire pe subiecte), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML HTML
Radio FM FM
GPS Da, cu suport A-GPS Da, with A-GPS
Java Da, MIDP (prin emulator Java) Da, MIDP (prin emulator Java)
Altele - Integrare cu retelele de socializare
- Redare fisiere audio in format MP3/AAC/WAV
- Redare fisiere video in format MP4/H.264/H.263
- Calendar
- Vizualizare documente
- Vizualizare si editare fotografii
- Google Search, Maps, Gmail, Youtube, Calendar, Google Talk
- Inregistrare voce/Apelare vocala
- Metoda predictiva de introducere a textului - Integrare cu retelele de socializare
- Redare fisiere video in format MP3/AAC/WAV
- Redare fisiere video in format MP4/H.264/H.263
- Calendar
- Vizualizare si editare fotografii
- Google Search, Maps, Gmail, Youtube, Calendar, Google Talk
- Inregistrare voce/Apelare vocala
- Metoda predictiva de introducere a textului
Camera
Camera 5 MP, 2592x1944 pixeli, focalizare automata, blit cu LED 5 MP, 2592 x 1944 pixeli, focalizare automata, blit cu LED
Dotari camera Geolocalizare, focalizare prin atingere, detectarea fetei, HDR Geolocalizare, focalizare prin atingere, detectarea fetei, HDR
Video Da, 1080p@30fps 720p@20fps
Camera secundara Da, VGA VGA
Acumulator
Tip acumulator Li-Ion 1700 mAh Li-Ion 1500 mAh
In asteptare Pana la 212 h Pana la 150 h
Convorbire Pana la 6 h 30 min (2G) / Pana la 5 h 30 min (3G) Pana la 5 h 20 min
Pareri si comentarii Spune-ti parerea despre telefonul Allview A5 Quad Spune-ti parerea despre telefonul Allview A6 Quad
Oferte telefoane Incepand cu 505.96 Lei Incepand cu 449 Lei
Pagina telefonului Informatii Allview A5 Quad Informatii Allview A6 Quad
Pentru imprimare Specificatii complete Specificatii complete

Autentificare
Nume utilizator

Parola

Cont nou gratuit!

Recuperare parola

Abonare stiri

| kar1GaNNN explică (pentru JohnyMoga):

Astea le puteam gasi si pe internet, eu iti cerusem doar o parere de a ta dar in fine.

| kar1GaNNN explică (pentru anonim_4396):

In cazul acesta e mai scump ala cu cifra mai mica tongue

| JohnyMoga a răspuns (pentru kar1GaNNN):

A6 qad e perfect daca vrei parere big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview A5 Quad deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=6446&idPhone2=6018
Totuşi, DEZAVANTAJUL major este faptul că acest model NU are slot pentru SDcard de memorie externă :(

Toate cele bune!

| cristiorigins a răspuns:

Eu nu l-as lua pe niciunul.Adică se vede cu ochiul liber ca prețul e mult prea mic în comparație cu puterea.Mai bine Îți iei unul mai slăbuț dar ști ca rezista.eu mi-am luat s4 și am căzut pe el (i-am spart sticla)ba chiar l-am trântit pe gresie decâteva ori și acuși face un an cu sticla sparta ciobit pe margini și încă merge bine. părerea mea ia-ti s3

| kar1GaNNN explică (pentru cristiorigins):

La doua milioane jumate s3? laughing

| LTAA a răspuns (pentru kar1GaNNN):

La buget dublu poate s3 mini rolling on the floor