| whatisthis19 a întrebat:

Orange sau Digi Mobil?
Care este mai bun?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sunt client Orange Prepay de 10 ani si nu am avut probleme. Dar nu mi-as face abonament la nici o retea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Orange se misca mai bine netul mobil si posibil in multe zone sa ai un plus la semnal. Pe de alta parte, daca ai semnal decent de la Digi in zonele prin care iti faci veacul de obicei, abonamentele lor sunt excelente.

| Crackman a răspuns:

Orange... Este in toata lumea

| theog2axxx a răspuns:

Salut detin RCS-RDS servicile sunt decente iar preturile sunt ok dar am avut si o cartela Orange. Cred ca mai bun este Orange

Bula
| Bula a răspuns:

Oramge merge si pe 2G in zone cu semnal slab.
Digi functioneaza doar pe 3G sau mai sus, dar acesta este cu acoperire mai mica in teritoriu.

Daca ai semnal bun, ambele retele functioneaza bine, dar Digi areabonament mai ieftin, cu pachet internet mai mare.
In roaming, Orange are tarif suplimentar 0 lei, iar la Digi ai o mica taxare suplimentara (1-2 eurocenti /minut).

Fiecare isi poate alege reteaua si abonamentul care-i este mai convenabil.

| danbnz a răspuns:

Orange.