| PuFiLiCi98 a întrebat:

Pareri despre Huawei Ascend G510, in legatura cu jocurile, softul, componente, navigare.

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Finisaj bun, procesor 1, 2 GHz dual-core, placa video destul de decenta(ruleaza Real Racing 3 fara probleme dar si multe altele), din pacate memorie RAM putina 512 mb insa aplicatiile pot utiliza vreo 400mb.
Daca nu il incarci cu toate tampeniile(aplicatii care sa ruleze in background), telefonul e bun, nu se blocheaza. Ecran generos, culori bune, sunet decent in difuzor(pentru casti are DTS si are o calitate audio de nota 10 - daca ai si casti bune -).
Partea proasta e bateria, are doar 1750 mAh, tine cam 1, 5 zile la utilizare normala si cateva ore daca il "forjezi".
Gasesti pentru el folie si husa la pret foarte decent, iar in navigare internet se misca bine.
Ai toate aplicatiile pe 9 ecrane(a fost scos traditionalul buton de "Menu" dar te obisnuiesti rapid cu asta. Momentan nu poti face upgrade la soft insa va aparea la un moment dat( inainte am avut G 300 si i-am facut upgrade la Android direct din meniul "actualizare software").
Per total eu sunt multumit de el, il am de cand a fost lansat, mai ales de pretul lui, raportat la ceea ce face. Mai multe gasesti pe Youtube - teste in tot felul de aplicatii.

1 răspuns:
| perladunarii a răspuns:

Salut, iti pot spune ca e un telefon bun, nu mai e varf de tehnologie pentru ca au mai lansat si alte modele mai bune de atunci printre care Ascend P6, care rupe! Softul e Android Jellybean, deci momentan sta bine, componentele sunt bune, si despre jocuri iti pot spune ca iti vor merge bine majoritatea! Iti las mai jos un link cu P6 sa vezi ce pareri au utilizatorii
http://bit.ly/18AOHD8