| ElEmennt622 a întrebat:

Poți schimba doar sticla de pe un telefon? Sau trebuie schimbat tot display-ul?

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Dacă e vorba despre folia de protecție din sticlă, atunci se schimbă fără probleme. Dar dacă s-a zgâriat sau a crăpat display-ul trebuie înlocuit cu totul.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca e sparta doar sticla si display-ul e intact atunci el nu trebuie schimbat insa o data cu sticla trebuie schimbat si sistemul de touch asa ca in ciuda faptului ca sticla ar costa 50 de RON...o sa ajungi pe la 800-900 minim cu sticla + touch + taxa celor de la service.

Exista si serviceuri care au ceva dispozitiv sa separe touch-ul de sticla dar nu stiu cate sunt in Romania si cu cat ar fi mai ieftin decat un service care schimba tot.

Daca pui totul cap la cap, e valabil doar la un telefon de cel putin 3000 lei, in rest..mai bine cumperi altul.