| xUzZyBoYx a întrebat:

Sall de curnd mi-am cumparat un Samsung star 3 gt s5229 si as vr sa stiu daca merge sa bag sistem de operare adroid daca merge sau daca stiti cum va rog frumos lasati un link sau sa-mi spuneti cum pls. FUNDA

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Nu, nu poti sa iti pui Android!
Placa de baza nu este facuta pentru Android, ci pentru acel OS propriu. Si chiar daca printr-o minune si dupa ore multe de munca ai putea sa pui un Android pe el, s-ar misca infect! Ce, crezi ca daca cei de la Samsung aveau posibilitatea sa ii puna Android, nu faceau asta deja?
Orice Nokia sau Samsung cu sistem de operare propriu/bada/symbian - Ele nu pot fi puse pe Android!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Samsung star 3 nu are sistem de operare. Nu poti instala Android pe el.