| Peter28 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un Samsung Star 3 S5229. Pe cutie scrie ca are "Samsung Apps" dar am cautat prin tot telefonul si nu am gasit de unde sa intru in Samsung Apps. Am cautat si pe internet, pe mobil, dar ce am gasit nu ma lasa sa descarc. Va rog, spuneti-mi ce sa fac, daca stiti ceva.

7 răspunsuri:
| matei1411 a răspuns:

Http://www.samsungapps.com/about/onPc.as descarca programul asta, instaleaza-l si vezi ca in el are aplicatii pentru diferite telefoane Samsung cauta in partea dreapta telefonul tau si iti da aplicati pentru telefonul tau.(cand pui aplicatiile trebuie telefonul sa fie conectat la calculator) sper ca ti-am fost de ajutor:D. Funda? :D

| Peter28 explică:

Nu am Android pe el. Si nici nu gasesc pe telefon iconita aia care ma duce la Samsung Apps... am cautat pe toate paginile... Si cand intru pe samsungapps.com pe mobil, nu ma lasa sa descarc.

| BANN3R a răspuns:

Ai android pe el nu?
1. Fa-ti un cont de gmail
2. Cauta in telefon urmatoarele aplicatii "Market" "Magazin" "Google Play", una din cele 3 trebuie sa o ai.
3. Pornesti aplicatia si te loghezi cu contul de gmail

Sau daca vrei Samsung apps intra pe ->
http://www.samsungapps.com/about/aboutApps.as si foloseste "La Kies" sau citeste mai multe detalii pe pagina lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru BANN3R):

Samsung Star 3 nu are android.

| Dragoitm02 a răspuns:

Vezi ca meniul are mai multe pagini, acolo il gasesti dar eu te sfatuiesc sa in tri in magazinul google play, sau ceva de genul android market ca are mai multe aplicatii decat Samsung apps si sunt si mai bune, in schimb vezi la Samsung apps sa nu fie dinacelea cu plata, eu nu ma am cu Samsung apps ca nu am Samsung dar tot telefon cu android am si eu si de aceea iti zic, in schimb are un prieten Samsung galaxi s2 parca sau ceva de genul. Incearca in android market sau google play depinde cum e trecut in telefon, da vezi ca pentru astea iti trebuie cont de gmail.

| Gheorghiu_Gabriel_1976 a răspuns:

Din pacate, GT-S5229 nu este cu OS Android si nici nu se poate moda. Sistemul de operare este proprietar Samsung si in principiu ar trebui sa gasesti aplicatii care sa functioneze pe telefon. In realitate, insa, problema este destul de nasoala. Java da erori pentru ca nu exista. Singura plicatie pe care am gasit-o este una a FB. Sunt curios unde, pe cutie, scrie Samsung Apps? Stau cu cutia in brate si nu gasesc. Si eu am Star 3 GT-S5229.

| anuska74 a răspuns (pentru Gheorghiu_Gabriel_1976):

Si eu am acelasi telefon si as vrea sa stiu daca al tau are jocuri pe el pentru ca al meu nu are.