| cristian144 a întrebat:

Deci am gasit pe OlX.ro un mare iPhone 6s la 600 lei, si in pozele cu spatele telefonului era spate de iphone 7 rose gold. Nu scria daca e replica sau nu, i-am trimis mesaj si a zis ca nu stie ca nu se pricepe. Ok, i-am spus sa imi dea poze cu cutia. Mi-a dat dar nu erau clare, pe fata era fix aia cu telefonul cu o pasare sau nu stiu ce e aia pe ecran, in lateral scria iPhone 6 S si S era intr-un patrat, pe spate scria MUUUULT si era aia cu 64gb sus de tot pe spatele cutiii si asa era si la cutia originala, doar ca pe cutia originala scria putin acolo dupa aia cu cati gb are telefonul, dar pe asta scria aproape pana jos. acolos jos avea alea codurile de bare, una sub scris si mai jos unde mai scria ceva putin inca 3 linii, care totusi nu pareau exact la fel ca alea de pe cutia originala pentru ca pe cutia originala erau prima mai mica, a doua cea mai mare, si a treia era mai mare decat a doua cu putin, dar pe asta de pe olx era u invers prima si cu a treie adica prima era mai mare decat a treia, si scria aia de la Europa cu semnele de euro si alea si 00682 si cu inca un semn un i intr-un cerculet. I-am zis sa deschida appstore si sa faca poza da inca nu mi-a raspuns.

Funda la care a dat raspunsu corect dupa ce descopar si eu happy

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ie faake!

| johnnny123 a răspuns:

Puteai să te oprești după "am gasit pe OlX.ro un mare iPhone 6s la 600 lei".

E țeapă.

| 17Ioana a răspuns:

Sigur este fake! Sau zice ceva de genul sa trimiti un avans drept garantie si dupa iti trimite telefonul, si nu mai dai de el. Cand vezi super oferte, gandeste-te ca sigur este o problema la mijloc. Telefonul acela valoreaza aprox 1200 lei, el il vinde la jumatate...

| Ionut_Dan_1998 a răspuns:

Un Iphone 6-7 la 600 de lei... Preturile lor sunt destul de mai si la un asemenea pret nu poti sa faci decat o greseala, O replica bine facuta costa cam cat ai spus tu! Ar fii mult mai ok sa verifici un pret de magazin, (EX: Emag) in orice caz iti recomand sa fii precaut!