| alinush_3652 a întrebat:

Am o problema in legatura cu telefonul Acer Liquit z120. Dupa ce i-am dat resetare din fabrica nu mai am semnal iar daca tin apasat butonul de pornire, la "Mod Avion" scrie cand ACTIVAT cand DEZACTIVAT. Ce problema poate avea? Poate nu e de la telefon si in nici un caz de la cartela ( am incercat cartela si in alt telefon ).De la ce poate fi si unde il pot rezolva? Multumesc, dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

1) Porneste telefonul, fara cartela in el.
2) Acceseaza Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Network Operators si seteaza pe SELECT AUTOMATICALLY.
3) Opreste telefonul, introdu' cartela-n el si porneste-l.
4) Acceseaza Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Network Operators, insa de data asta seteaza reteaua ta!

Daca nu-ti reuseste, du-l la un service.

1 răspuns:
| raduradu2014 a răspuns:

Umbla la setari... daca nu merge du-te la reparta cu le