| kppy a întrebat:

se poate decoda un iphone 4 cu gevey daca el este codat pe o retea din Franta? Nu stiu pe ce retea este, cred ca pe Orange Franta. Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Alelulu a răspuns:

Pai gevey este un cip care ajuta la decodarea telefonului. Ceea ce inseamna ca daca pui cartela ta si apoi gevey ul ar trebui sa ti o citeasca telu happy eu am avut iphone 4 cu gevey si mi o citea, si nu era cumparat din ro happy dar aveam Orange ro. Dar trebuie cand il deschizi sa dai accept la gevey..sa urmezi pasii aia de activat gevey ul.