| edialexandru97 a întrebat:

Am si eu un telefon Nokia 3500c. E destul de bun. Si nici nu imi trebuie mai mult doar sa vorbesc si sa ascult muzica. Dar acum ceva vreme am alunecat in casa pe gresie si s-a desmembrat tot din el. Si nu imi mai citeste cardul. Initial cand bagam cardul ramanea vreo 20 de min ecranul alb si dupa merge greu si vedea cardul dar fisierele nu le vedea calumea adica de 2 kilo.Dar acum nu mai citeste deloc. Dar nu cardul este de vina ca am incercat cu mai multe si tot asa face. Nu cred ca pot sa ii fac eu ceva. Dar daca il duc la un service de telefone, m-ar costa mai mult de 40 50 de lei sa-l repar. Ca na daca e mai mult mai bine il schimb...Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ai dreptate. Schimba-l.Cu toate ca
40-50 lei nu e chiar asa de scump. La valoarea asta nici la amanet nu gasesti ceva. Du-te la reparat cu el, dar sa-ti spuna sigur ca ti-l poate face.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate "aproxima" cât va costa reparaţia până nu-l "deschide" să vadă ce defect are...

Evident că, dacă va costa mult, mai bine schimbi telefonul.

Toate cele bune.