| MiculPaharut a întrebat:

Salut..Am un Allview A5 Quad si se blocheaza daca stau 10-15 min. pe un joc, imi puteti spune de ce face asta dau funda!

Răspuns Câştigător
| einsteinchen a răspuns:

Depinde de joc. Data tu folosesti resursele telefonului (procesor, RAM) la maximum, atunci telefonul nu mai are resurse sa functioneze normal si se blocheaza.
Mai citeste forumuri cu modelul tau de telefon, poate exista si alte explicatii.

2 răspunsuri:
| MiculPaharut explică:

Mersi.mi-ai ''deschis'' mintea mi-am dat seama

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, acest model de telefon are memorie internă MICĂ şi "rami" puţini sad
DEGEABA ai Quad-core 1.3 GHz şi Android v. 4.2.2 că NU vor putea rula la performanţe maxime!

Probabil că şi jocul este mai bunicel/nou - deci, consumă multe "resurse"...

Din păcate, NU prea ai ce face sad

Toate cele bune.