| Queensisjdne a întrebat:

Salut,am un cont de Icloud si am setat ca pozele din galerie sa mi se salveze acolo nu in memoria telefonului dar cand merg la iphone storage imi arata ca pozele ocupa 10gb si din memoria telefonulu iar in icloud 14gb.Cum fac sa nu mai ocupe memoria telefonului si sa se salveze doar in icloud?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

I ti trebuie card de memorie in telefon, gasesti carduri la media Galaxy dar sunt scumpe.

Bula
| Bula a răspuns:

IPhon cu cartela de memorie? :O

| danielteodor0 a răspuns:

Orice element care este salvat in telefon indiferent unde va fi salvat si in memoria telefonului daca nu exista memorie externa

| relian a răspuns:

Intra pe Youtube si scrie-i ceva de genul : How to use iCloud for your photos so they don't take up space on your iPhone.

O sa gasesti video in care iti arata ce sa faci, cum sa faci, daca poti sa faci.

| Queensisjdne explică (pentru Bula):

Icloud

Bula
| Bula a răspuns (pentru Queensisjdne):

Modificat in iCloud - corect. happy

Poti muta pozele pe un calculator, atat din telefon, cat si din iCloud. Asa se elibereaza spatiu.
Marimea iCloud o poti mari DOAR daca PLATESTI.