| لا_تجعل_لي_القرد_1991 a întrebat:

am un HTC ONE M7 si nu stiu cum sa setez limba romana. nu am nici prea multe limbi disponibile acolo, in total sunt in jur de 15 limbi disponibile, mai putin romana

6 răspunsuri:
| RenataIoana a răspuns:

Buna!
Daca telefonul are doar 15 limbi si dintre aceste 15 nu e nici una romana nu-l poti seta in romana, doar in limbile pe care le ai acolo happy

| Ykuzo a răspuns:

Din câte ştiu eu, acest model de telefon vine la pachet cu sistemul de operare Android în care sunt incluse foarte multe limbi. Dacă nu apare limba română există următoarele posibilităţi: Telefonul nu este original, sistemul de operare a fost modificat (de către operator sau de către utilizator) sau înlocuit.
Sfat: Încearcă să faci o actualizare a telefonului. Intră în Settings -> About device -> Software updates, iar acolo ar trebui să fie o opţiune pentru a porni căutarea de versiuni noi. (Dacă sistemul de operare este Android)

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te referi la introducerea predictivă a textului, atunci poţi folosi HTC Sense Input - RO :
https://play.google.com/......ps/details

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.sense.ime&hl=ro

Dacă te interesează un Meniu în Limba Română, atunci vezi metodele ( cu sau fără Root ) de la linkul :
http://www.droidviews.com/......d-devices/

Toate cele bune.

| لا_تجعل_لي_القرد_1991 explică:

Ma refer la limba telefonului

| Muresan_Valer_1952 a răspuns (pentru bursuc001):

Nu merge.Acest link nu da numai jocuri