| Ciprian_Ghinea_1992 a întrebat:

am un Samsung galaxy s2 si cand vreau sa apelez imi zice ca e neinregistrat in retea, am bagat cartele in alt tel si merge deci cartela eu zic ca n-are nici i o vina. ce e de facut?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este nou, mergi cu el inapoi la magazin.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, cartela este ok ( cel puţin aşa se pare ).
Dar, cred că telefonul este parolat să NU poată fi folosită decât o anumită cartelă : încearcă să-i pui o altă cartelă şi dacă îţi cere parolă, atunci e parolat.
Dacă cartela "nouă" merge bine, atunci era de la cartela veche.

N-ai dat detalii ( acum ai cumpărat telefonul, nou sau second, etc. )...

Se poate să fie defect telefonul ( slotul unde pui cartela, sau o problemă legată de semnal, etc. )...

Dacă nu rezolvi, atunci trebuie dus în Service.

Toate cele bune.

| Vvistula a răspuns:

Mergi daca ai garantie, nu sta e dreptul tau