| Docmiau a întrebat:

Salut. Când îți schimbi numărul de telefon de mobil şi apoi şi cel de Whatsapp, cineva care te are în agendă vede schimbarea pe Whatsapp? Cum poți evita să fii descoperit că ți-ai schimbat numărul de Whatsapp?

3 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Nu vor vedea schimbarea. Nici daca te duci in setari la whatsapp si schimbi numarul pastrand contul si conversatiile. Cand le vei trimite mesaj, lor le va aparea ca au primit mesaj de la un numar nou.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Cel care te are in whatsapp nu vede schimbarea, ca asta este un numar nou si tu trebuie sa te imprietenesi cu el, ca sa te accepta cu alt numar nou.

| Tomso a răspuns:

Fiecare număr nou are atașat un alt cont de WhatsApp pe care ți-l creezi tu ulterior. Așadar persoanei de față care nu are numărul tău nu ii va apărea profilul tău de WhatsApp nou. Daca vrei sa îți schimbi numarul de telefon din aplicație selectezi opțiunea,, custom,, ca sa alegi cine va fi notificat de schimbarea numărului.