| BezeaToxica a întrebat:

Conteaza asa mult daca un telefon are 512RAM? Sa imi iau unul cu 1G procesor ci cu 512 RAM la 750 lei sau sa iau la 1100 lei unu cu 1G RAM?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai..conteaza, dar nu stiu daca conteaza atat de mult incat sa mai dai inca 350ron!
Daca telefonul pe care il vrei tu are Android v4.1 JellyBean, atunci conteza destul de mult!
Sistemul de operare iti va consuma destul de mult din acea memorie, si cu toate aplicatiile din ziua de azi, 512MB mi se pare cam putin.
Daca te joci pe telefon mai mult / faci multitasking des si chiar iti pasa sa ai un telefon cat mai bun, ar trebui sa il iei pe cel de 1GB!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

4 răspunsuri:
| DaKU a răspuns:

Pai depinde de bugetul tau cel mai bun ar fi cel de 1GB Ram dar este bun si cel de 512MB

| xxx8 a răspuns:

Sunt telefoane cu 512 mega ram care scot scorul in antutu la fel de mult ca cele cu 1 gb mem ram dar mai bine ia-ti un tell cu un gb ram e mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria ram e mai importanta decat procesorul, pentru ca viteza telefonului depinde in primul rand de memoria ram, dar ma rog 512 mb sunt mai mult decat suficienti, conteaza si telefonul, degeaba ai 512 mb ram, daca e vreo marca din asta care nu prea e buna, deci incearca sa ti iei Samsung, HTC, LG, etc

| AlexDaniel7293 a răspuns:

La ce telefoane te referi? Nu conteaza numai RAM.