| DarkCrina a întrebat:

Cum verific un Nokia lumia 920 ca sa vad ca totul e in regula? Voi cumpara un 920 de la un vanzator neautorizat. O sa mi-l dea si cu garantie dar e prima data cand cumpar un telefon la mana a doua si nu stiu ce trebuie sa verific la el ca sa nu am probleme cand ajung cu el acasa.
Merci mult.

3 răspunsuri:
| Alexxxu96 a răspuns:

Dacă în descriere spune ca nu are zgârieturi tu trebuie să verifici! Verifica de asemenea și soft-ul, adică dacă se misca bine. Acum depinde și de telefon, de cânda fost achiziționat de cumpărătorul respectiv. Dacă ajungi acasă si observi probleme de soft, du-te la garanție cu el. Sper ca te-am ajutat!

| Alexxxu96 a răspuns:

Dacă în descriere spune ca nu are zgârieturi tu trebuie să verifici! Verifica dde asemenea și soft-ul, adică dacă se misca bine. Acum depinde și de telefon, de cânda fost achiziționat de cumpărătorul respectiv. Dacă ajungi acasă si observi probleme de soft, du-te la garanție cu el. Sper ca te-am ajutat!

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! trebuie sa indeplineasca cerintele pe care ti le-a spus vanzatorul de ex daca a zis ca are aspect nou, vezi daca e nou. verifica daca se misca bine, daca are vreo problema cu vreo aplicatie, daca merge camera, si alte lucruri la el. Bafta! big grin