| Decebalul a întrebat:

Sault! As vrea sa mi iau un telefon nou mai bun dar nu am suficienti bani. Asa ca m-am gandit sa mi iau unu la mana a doua. Ideea e ca e prima data cand fac asta si nu prea stiu ce sa fac cand iau telefonul sa fiu 100% sigur ca nu iau teapa. E vorba de un iphone 7 plus si la mana a doua e in jur de 25, deci suficient de multi bani. ce ar trebui sa fac si cum sa verific cand ma intalnesc cu tipul de la care o sa l cumpar? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iei tel. la mana a II - a fiindca nu stii adevarul referitor la el, apoi il poti lua defect, nu mai ai nici garantie la el, trebuie sa platesti totul si nu-s ieftine reparatiile mai ales ca-s modele noi. Ai mai bine rabdare si cumpara ceva de calitate si nou fiindca banuiesc ca nu-l iei pentru 1 an si apoi il arunci. Economiseste bani si foloseste-i cu cap! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te si la produsele resigilate de pe eMAG. Chiar daca a fost returnat, asta nu inseamna este si stricat. Oricum, un produs resigilat nu se se compara cu toate rebuturile gasite pe internet. Eu nu recomand SH. Nu mi-am cumparat niciodata SH. De banii pe care ii dai pe iphone gaseti ceva mai ieftin de nou. Nu este bine sa te dai din prima dupa astea scumpe mai ales daca nu ai un pic de pricepere. Unii din astia cauta sa isi vanda telefoanele. Oameni fara pricepere pe care sa ii santajeze. Eu zic sa te mai gandesti.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu te sfatuesc sa cumperi sh cumparati unul nou din magazin si gata mai ai si tu rabdare mai pune un banut deoparta si iti iei ce vrei dar sa fie nou daca vrei daca nu faci cum crezi