| Emanuelmessi a întrebat:

Salut, de câteva luni mi-am cumpărat un a10 2019 si de câteva zile se încălzește sus pe lângă camera iar jos este rece, o fi ca am husa din silicon sau ce problema are?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal sa se încălzească. Toate telefoanele se încălzesc când sunt utilizate. De ex. când rulezi o aplicație care solicita resurse multe. Însă dacă se încălzește aiurea fără sa îl folosești, atunci are problema și necesita atenția service. Dacă se încălzește în timp ce îl folosești, atunci e normal.

| Bizon95 a răspuns:

In general o incalzire de genul asta apare numai la utilizare intensiva (jocuri mai ales)
daca iti apare continuu, atunci s-ar putea sa ai ceva care iti freaca telefonul de tip virus, miner, etc.