| RaZvIXsTz a întrebat:

Salut lume! De curand am o problema cu telefonu...de fapt cu netu.Cand ma conectez cu telefonul la routerul de acasa totul merge bine adica netu merge, intru pe facebook, intru pe google totu merge bine dar cand intru pe youtube sa ma uit la un clip ceva nu mi se incarca clipu deloc(mentionez ca inainte mergea), am incerca si pe routerele scolii si pe unele merge iar pe altele nu...ce pot sa fac ca sa rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| kornelus a răspuns:

Salutare Razvane!
O solutie usoara ar fi ca sa iti dezinstalezi aplicatia "you tube", si apoi o instalezi din nou.
Asta a functionat si la un prieten. Avea versiune veche, si nu isi facea automat update...
Sper ca sa iti fie de folos!
Numai bine!
Succes!

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Dar acasa ai si laptopul nu-i asa? Si nu poti ca laptopul si telefonul sa functioneze si sa preia semnalele de la router! Merge greu, foarte greu datorate interferentelor create de roter, mobil si laptop! Sa inchizi laptopul si deconectat de la router si-l pui deoparte, apoi pune codul routerului pe mobilul tau ca sa conecteze cu un singur router si sa va face conectiunea sigura! Nu se poate sa functioneze doua aparate electronice la un singur router, de asta este interferente! Ai inteles?

| Shammal a răspuns:

Nu e de la router inseamna, incearca sa reinstalezi aplicatia pe mobil si sa dai un restart mobillului