| sergiu100000000 a întrebat:

Salut meam cuparat un telefon Huawei g7206 si isi pierde reteaua da semnal are da i caderetaua si se reseteaza se fae ecral alb si dupa 40 de sec isi revine am scos cartela si fuctioneaza care este problema helpppppp

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Telefonul are cu siguranta o problema ce tine de soft. Iti recomand sa duci telefonul in service pentru a se resofta.

O zi buna,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| NecroIonutz a răspuns:

Ia un abecedar si o carte de ortografie, reformuleaza intrebarea intr-o maniera inteligibila si revino, poate te ajutam. ne doare capul numai cat incercam sa-ti citim intrebarea.

| sergiu100000000 explică:

Cand il pornesc in arata pe ecran reteaua Orange. am semnal full. dupa 2 minute de la pornire se reseteaza telefonul singur porneste.si tot asa se reseteaza si pornezte ce poate sa aiba are nevoid de un soft nou? da ca da eu pot sa-i pun un soft nou sau doar cei de la servise?