| DaizDaianis a întrebat:

am cumpărat ieri un iPhone 7 de la un rrom, a fost totul Ok nu avea parola era deblocat mi-am băgat eu touch id și codul de acces, singurul lucru nașpa era ca încă era acolo contul de iCloud "Muhi Alexandre" era numele utilizatorului. A2a zi îmi apare pe ecranul de blocare "iPhone pierdut contactează-ma la numărul de telefon *****" oare dacă ii dau reset se șterge codul de acces?

6 răspunsuri:
| telluno a răspuns:

Ai cumparat un telefon FURAT! Acel rrom a furat telefonul cuiva si ti la vandut tie. Mergi la Politie. Nu ai ce sa ii mai faci daca scrie Iphone Pierdut! Povesteste la Politie ce s-a intamplat.

| kalex a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Te duci cu telefonul la politie si le spui ce s-a intamplat (daca nu, atunci pot sa inceapa o investigatie pentru furt si daca il gasesc la tine o sa fii in mare pericol!)

| Crisstinayy12 a răspuns:

Eu nu cred neapărat că este furat sau pierdut. Dar totuși mergi la poliție sau returneaza-l înapoi, poți să îți dai reset doar că probabil că după nu o să îți mai apară despre acel om și trebuie dus la politie. (Nu mă pricep cu iphonurile)

| Crisstinayy12 a răspuns:

A ba da, scZ nu am citit tot din întrebare. Și-a pierdut telefonul un băiat laughing

| Crisstinayy12 a răspuns:

Contactează la ne de telefon și spune-i lui sa si-l stearga, poți sa si-l resetezi

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la politie ci spune-le ce ai patit. Este furat.