| Potra_Andrei_1999 a întrebat:

Am cumparat un telefon Samsung Galaxy Note 4 si cand vreau sa aleg functia de deblocare a ecranului cu amprenta, imi spune " stergeti but.ecr.pornire/degetul ". Am cautat pe net despre aceasta problema si nu am gasit nimic. Dau funda!

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Vezi ca sunt mai probleme cu deblocarea asta si poti sa ramai cu el blocat.

| Ykuzo a răspuns:

Pentru remedierea acestei probleme sunt mai mulţi paşi de urmat.
Pasul 1. Resetează telefonul la setările din fabrică.
Dacă problema persistă după efectuarea primului pas, efectuaţi cel de-al doilea pas:
Pasul 2. Actualizaţi sistemul de operare al telefonului la cea mai nouă versiune. (Setări > Mai multe/Despre dispozitiv > Actualizare software > Actualizare)
Dacă şi de această dată problema persistă sau sistemul este la zi îţi recomand să aştepţi până când apare o actualizare software care o să rezolve aceasta problema.
Îţi recomand între timp să foloseşti altă metodă de blocare a ecranului.

O zi bună!