| BloodAndBon3 a întrebat:

Am o intrebare legata de un Nokia Asha 200.

Nu mai pot accesa internetul. Se actualiza browserul de net si s-a dus bateria, s-a inchis telefonul. Cand accesez internetul, pur si simplu nu se intampla nimic.

Cica ar trebui reinstalat soft-ul... nu prea am idee cum se face.

Idei, sugestii? Dau funda!

6 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

O revenire la setarile din fabrica parola este 12345(acest propces iti va sterge tot de pe telefon)

| BloodAndBon3 explică (pentru Nicu47):

Si un back-up nu e posibil?

| Nicu47 a răspuns (pentru BloodAndBon3):

Pai numerele de telefon si mesajele le bagi pe memoria sim si pozele si melodiile pe cardul sd

| BloodAndBon3 explică (pentru Nicu47):

Nu am card, deci restul raman. Ceva instructiuni imi poti da?
E vreun risc?laughing Ca ma las lipsit de net laughing

| Nicu47 a răspuns (pentru BloodAndBon3):

Intri in setari, revenire la setarile din fabrica este ultima si bagi codul 12345 si ok

| deejaykrysty a răspuns:

Sal, da ceea ce-ti spune nycu1997 este un sfat bun, dar inainte de a face asta i-ti recomand sa instalezi in PC Nokia Suite : http://www.nokia.com/global/support/nokia-pc-suite-compatibility/
In acel program vei gasi ceea ce-ti trebui s-au mai exact ceea ce are nevoie telefonul.
PS. (necesita conectiune prin cablu usb TELEFON-PC)