| Pauleboy a întrebat:

Salut, TPU!
Am un Sony Ericsson xperia x10 mini pro ( u20i ).
Intrebarea mea e: Cum fac sa adaug un contact pe cartela sim, si nu in memoria telefonului / adresa de mail?
Dau funda!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrii la oricare dintre persoanele care le ai pe contact in memoria telefonului dupa care dai optiuni, de la optiuni dai cursor sus sau jos/dreapta sau stanga pana iti apare Contacte SIM

2 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Cauta la setari, pe la contacte. Acolo ar trebui(teoretic) sa iti permita sa selectezi unde vrei sa salvezi numerele noi/adrese de mail etc.
Spor big grin

| alexddxdxxd a răspuns:

Dai optiuni in cartela sim si dupa copieaza si ti va da in cartela sim si telefon si tu trebuie sa ii dai in cartela sim.