| edyutu a întrebat:

Ce ati alege intre Samsung galaxy s2 plus, Allview p5 quad, LG optimus 4x hd, HTC one s(cu procesor s3 de 1, 7 ghz) si Acer cloudmobile s500? Plss

Răspuns Câştigător
| stragery a răspuns:

Un sfat cand te uiti dupa un telefon primul lucru ce conteaza mult este firma, processorul, sistemul de operare, ram etc.

La Galaxy s2 care este un telefon bun dar ramas in urma avand un processor
Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 adica 2 nucle de procesare,

La Allview p5 quad avem un processor mai bun un Cortex-A7, 1,2GHz Quad Core cu 4 nucle insa performanta in timp este scazuta.

La Lg Optimus 4x HD avem un Quad-core 1.5 GHz Cortex-A9 Mai bun ca allviev dar preturile difera enorm...
Acest Lg are o tehnollogie GPU foarte interesanta si este foarte bun in comparatie cu cele 2 de mai sus.

La HTC am un lucru de spus are un procesor SnapDragon foarte interesant
Dual-core 1.5 GHz Krait dar este dualcore si are si pret mare deci nu se merita.

Acer are acelasi processor ca HTC dar calitatea nu este aceiasi... totusi snapDragon este o firma buna de processoare

Vorbim de calitate pret RECOMAND LG OPTIMUS 4x HD Este superior un orice aspect

Daca vrei unu la pret mic Allviev este bun fiind quad-core deci astea 2 si depinde ce suma vrei sa investesti