| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! De ce processorul A13 bionic scoate un scor mai mare în benchmark ca, kirin 810, dar în aplicații întra mai repede kirin 810 (adica e mai rapid)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece fiecare procesor e optimizat pentru altceva iar acele benchmark-uri nu reflecta nimic util. Slabe sanse ca vreun joc de mobil sa foloseasca instructiuni avansate testate de acele benchmark-uri... Mai ales unlimited physics.

1 răspuns:
| Psihiatrie a răspuns:

Pentru ca a13 bionic este mai bine optimizat si mai stabil decat kirin.