| tonynegrui a întrebat:

deci mi-am luat un Samsung galaxy alpha de pe eMAG. bun a ajuns si cand l-am pornit (nu avea decat aplicatiile instalate,,,, cele standard) am actualizat softwarul am mai instalat 2 aplicatii si dintr-o data telefonul era foarte cald
Va rog ajutati-ma
Sa il trimit inapoi?

3 răspunsuri:
| WithoutName123456789 a răspuns:

Descarca Clean Master din Google Play Store.Cu aceasta aplicatie vei putea vedea daca ai aplicatii care iti incalzesc procesorul.

| Eduard619 a răspuns:

Nu este problema de unde l-ai comandat este vina procesorului la LG g4-ul meu se incalzeste si daca vb la tel.

| Λndrei a răspuns:

Actualizarea de soft(Firmware Upgrade) plus alte aplicații instalate au dus la încălzirea procesorului. Normal, telefonul nu ar trebuie să se încălzească decât atunci când soliciți foarte mult procesorul, așa cum ai făcut acum. Eu zic că este ok.