| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am actualizat telefonul, Samsung Galaxy J5, la Android 6.0.1 Marshmallow si merge foarte greu. Am memoria ocupata 7.89 din 8 dar imi apare ca aplicatiile consuma 4.67 dar nu am decat 3 aplicatii. Vreau sa resetez telefonul, daca fac asta pierd actualizarile? Am o alta solutie?

Răspuns Câştigător
| Degaj3 a răspuns:

Amice ai J5 primul lucru il faci asa descarci Smart Switch de la Samsung de pe site si faci un backup. Dupa poti sa ii dai reset de cate ori vrei tu când vrei sa iti bagi ce ai avut pe el intri in Smart Switch conectezi telefonul cu USB si dai restore si gata aplicatii, poze muzica filme, mesaje, contacte se baga inapoi toate. P.S vezi ca la Facebook mail etc trebuie sa te loghezi din nou dar nu-i bai. AAA si daca ai whatsapp intri in setari la aplicatie si fai si tu un backup ca sa nu pierzi mesajele. Si da dupa ce faci un update de Android se recomanda sa faci factory reset si dupa ce pornesti telefonul si ai ajuns in launcher lasa-l si tu 10-15 minute singur, asa iti asiguri un Android stabil. Hai bafta!

3 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Si soft-ul ocupa memorie laughing
Daca vrei memorie ia-ti gingerbread laughing
Este marshmallow, normal ca ocupa multa memorie laughing
Ia-ti un card sau ceva!

| GdX a răspuns:

Pune un card de memorie si muta aplicatiile pe card.

Răspuns utilizator avertizat