| Kamacho a întrebat:

Geamul de la Samsung A70 este legat de display? Ca sa stiu daca pot schimba decat geamul

Răspuns Câştigător
| EMKing a răspuns:

Salut, din câte știu la modele astea mai noi de smartphone-uri "geamul" e legat de display, adică cel puțin așa mi s-a zis când am vrut sa schimb doar ecranul fara display. Acum nu sunt sigur daca acel service dorea sa îmi ia banii pe un display nou sau chiar nu merge schimbat.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stiu, dul la servis, acolo ei o sa il desfaca si o sa i ti spună.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti schimba DOAR geamul, nu decat geamul! In alta ordine de idei... https://www.youtube.com/watch?v=mMfadgbvkOs

| Bogdan70001 a răspuns:

La A70 display-ul este legat de geam deoarece este vorba de un Amoled.
Ca sa stii pe viitor decat la telefoanele cu ecran IPS se pot schimba separat