| anonim_4396 a întrebat:

Mi-an spart intr-un colt un Asus Zenfone 2 Laser ZE550KL... Cine imi poate spune cat costa sa il repar? Si sa imi spuneti cat costa manopera si cat costa ecranul! Va rog! FUNDA pentru cel mai folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se schimbă tot ansamblul : Display + Touchscreen + Ramă!
Dar, dacă ai NOROC, poate găseşti un Service în care să-ţi schimbe doar display-ul :)

Un display + touchscreen original te costă în jur de 200-250 lei, vezi linkul :
http://www.shopmania.ro/shopping?q=display+Asus+Zenfone+2+Laser+ZE550KL

Iar manopera te mai costă vreo 50-100 lei...
Deci, per total, te costă cam 250-350 lei :(

Toate cele bune!

1 răspuns:
| furrball a răspuns:

Cel mai simplu: iei telefonul si te duci la un service si intrebi.