| Nimeni10 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un telefon mai ieftin, ce ziceti merita sa cumpar un "Samsung S7580 Trend Plus"(cautati pe eMAG) la 359 lei.

34 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns:

Nu il recomand. L-am avut o saptamana, cumparat de la evomag si i-am dat retur pentru urmatoarele motive :
Cadea semnalul GSM si asteptai si un minut pana suna, daca avea chef, daca nu se auzea o scartaiala si se inchidea apelul.
Sunetul era prost, se auzea infundat.
Se incalzea repede daca te jucai pe el.
Sistemul de operare se misca cu un oarecare lag.
Plusurile lui ar fi GPU puternic, CPU cat de cat si camera face poze bunicele pentru 5 Mpx.
Iti recomand un Asus zenfone C pe care cred ca si eu o sa il iau.

| AKARA0 a răspuns:

Nu e bun de nimic frate, am avut si eu din ala, daca bagi 2-3 jocuri pe el poti sa-ti prajesti oua pe el.

| KnowEverything a răspuns:

Mai bine pui 100 lei si iti iei un Microsoft. e foarte bun la un pret de pana in 500 - 600 lei.

| Dilematix2209 a răspuns:

Eu zic ca merita. Am si eu unul de 2 luni jumate si merge f bine. Sper ca te-am ajutat.

| danutzu96 a răspuns (pentru Dilematix2209):

Si un prieten are tel asta si merge f bine (pacat ca l-a spart dar merge si asa ). Cred ca este cum ai noroc sa il gasesti. La tine cum se aude difuzorul? Cum ruleaza aplicatiile?

| AlexandraPisii123 a răspuns:

Nu,economiseste banii si i.ati un tel. mai bun.O prietena are Trend Plus si e groaznic. Nu merge sa bagi nici un joc in el + este foarte mic, se strica repede. Daca vrei idei de un tel. mai ieftin si mai bun iti poti lua un Iphone 3 gs sau 4 sau daca vrei Samsung poti sa.ti iei Grand prime.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru remus1007):

Custom Rom-ul... Au stricat multi telefoanele cu Cyanogen mod. Multe dintre Rom-uri au probleme ( nu se incarca in ofline mode, nu mai poti trimite mesaje, nu mai merge camera sau focusul la camera, scade calitatea camerei, au probleme cu semnalul GSM sau 3G nu mai merge wifi-ul si lista continua). Trebuie sa gasesti un Rom stabil pentru telefonul pe care il deti. La multi cunoscuti ( si eu am patit asta ) telefonul cu cynanogen mod nu mai este recunoscut in Download mode de catre calculator si nu mai poti face flash cu Odin sau alte tool-uri. Ganditi daca merita sa puneti CM pe telefon, la unele le face mai performante, dar pe altele le si stirca.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru remus1007):

Treaba e ca am vazut multe... Telefoanel Samsung au obiceiul asta si nu ai ce sa ii faci decat la service (cel putin eu nu i-am dat de cap la al meu, am inteles ca s-a rescris partita de boot si trebuie scrisa la loc). Telefonul in starea asta nu mai poate fi fleshuit decat din recovery, bagi ROM-ul pe card si il flesh-uesti... dar merge doar custom. Am incercat pentru al meu multe ROM-uri pana am gasit unul identic cu rom-ul stock. Desi am impresia ca si asta nu face underclock cum trebuie la procesor si manaca mai multa baterie ca inainte. In schimb am vazut telefoane Sony care mergeau mai bine ca inainte Custom Rom.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru remus1007):

Porneste in download mode doar ca nu este recunoscut de calculator si odin. Il gaseste ca dispozitiv necunoscut orice driver ai instala. M-am interesat pe XDA developers si multi au problema asta. Trebuie rescrisa partita de boot.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru remus1007):

Spune-mi si mie cum happy
ca nu am reusit pana acum sa ii dau de cap (nici nu am stat foarte mult de el. )

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru remus1007):

Nu il recunoaste orice versiune as lua. Stiu bineinteles combinatia de taste pentru donwload mode.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru remus1007):

Am incercat si pe vista si pe 7

| quizer a răspuns:

Ieftina si bun e Samsung Galaxy A5 daca te tenteaza.Credema e super bun eu il am!☺