| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon simplu,ieftin si cu o autonomie a bateriei mare.
Nu sunt adeptul unei tehnologii foarte avansate, cel putin nu in domeniul Telefoanelor mobile.
Vreau doar sa folosesc telefonul pentru convorbiri,sms, radio eventual.

Pana acum am de ales intre Nokia 100, Samsung E2121-B si Nokia C1. Ar mai fi cateva insa nu am incredere in marci precum Alcatel, Lg etc, cel putin nu la acest segment Low-Cost.

Ce-mi recomandati?

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Danielo500 a răspuns:

Samung E2121-B:
- Bateria tine 10 ore
- Rezolutie de 128 pe 128 pixeli(In caz ca vrei jocuri)
- Camera de 0.3 MP VGA
- 7 MB memorie interna
- Merge card MicroSD
- Are Browser ( Openwave )

Nokia 100:
- Fara Bluetooth
- Fara Camera
- Rezolutie de 160 pe 128 pixeli
- Nu are slot de Card MicroSD
- Bateria te tine 7 ore si 20 min
- Nu are Browser

Nokia C1-01:
- Rezolutie de 160 pe 128 pixeli
- Bateria tine 10 ore si 40 min
- Camera de 0.3 MP VGA
- 10 MB de memodie interna
- Are slot de card MicoSD
- Are Browser( Opera mini )
- Are USB si Bluetooth

Uite si o comparatie:
http://www.phonearena.com/......,6112,4683

E alegerea ta. Succes.

P.S. Apropo toate au radio FM
P.S.S. Funda? :)

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Eu iti recomand, orice model ai alege, brandul Nokia. Am avut cateva modele care m-au tinut si tin si acum (acumulatorii sunt mereu o problema cand isi pierd din energie, dar ce telefon nu pateste astfel?).
Am avut un LG simplutz (primit cadou de la colegii de facultate; asa colegi sa tot ai!) si l-am scapat pe ciment de la nivelul buzunarului de la blugi (imagineaza-ti!) si mi s-a stricat display-ul. Il voi repara, caci e de suflet, dar la Nokia tot nu renunt. Nu a dezamagit pana acum.

| dannyel86 a răspuns:

Join the club! Si eu sunt adeptul simplitatii.
Sper sa faci alegerea potrivita nevoilor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Danielo Multumesc mult...eu inclin spre Samsung, insa nu sunt sigur 100%.
De ce simplitate? pai folosesc un telefon doar pentru a vorbi sau a da un sms. Aplicatii? nu am laptop? poze? aparat digital fratilor...cu telu nu ies poze faine.E parerea mea legata de telefoane. sper sa nu jignesc.