| redhead13 a întrebat:

"your payment method was declined. please enter another payment method "... vreau sa imi fac cont pe itunes. cardul e de la brd, Romania am completat ca tara, tot...mi-am confirmat id ul Apple. nu inteleg care e pb. si cand vreau sa imi iau orice aplicatie care e gratuita, facebook de exemplu, ma pune sa ma loghez si imi cere datele astea. ce se intampla?

5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Asa este la Apple. Pune datele cardului bancar ca nu o sa iti ia nici macar 0.01 cent, doar atunci cand cumperi o aplicatie de pe AppStore.

Atentie sa pui datele cardului corecte pentru a functiona.

| redhead13 explică (pentru RareşTPUro):

Da. Nu imi fac probleme ca cei de la Apple mi-ar extrage vreun cent daca nu e cazul. Introduc datele corect si imi apare mereu la fel. Cardul e al meu. E bun. Functioneaza. Il folosesc. Nu-i card debit (de poti face un fel de imprumuturi sau cv). E VISA. nu inteleg

| RareşTPUro a răspuns (pentru redhead13):

Deci le introduci pe cele de 16 cifre si cel de pe spatele cardului, cel de 3 cifre si spune sa incerci altceva?

| vioricavio a răspuns:

Si eu am un card visa pe care l folosesc pentru a face plati online dar mi s a intamplat si mie sa nu fie acceptat cardul pe unele site uri.Ar trebui sa iei legatura cu administratorii site ului respectiv unde vrei sa faci plata.