| Trinity a întrebat:

Salutare,am un Samsung Star 2 si am urmatoarea problema la el,daca il pornesc fara cartela merge totul bine dar in momentu cand am introdus cartela imi zicetonguehone freez, sim blocked Please contact service provider.Am inteles ca exista o rezolvare dar eu nu stiu care poate imi zice cineva.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, acest telefon este codat pe o anumită reţea şi cartela ta este din altă reţea...

Încearcă să introduci alte cartele, din alte reţele şi vezi dacă tot aşa îţi face.

Sau mergi cu el la un Service...

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

E codat intr o retea anume.

| Lm10 a răspuns:

De unde ai cumparat telefonul'? si ce cartela introduci in el? s-ar putea sa fie blocat intr-o anumita retea.

| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme cu cartela sim.Mergi la un dealer din reteaua ta.