| draand28 a întrebat:

As vrea sa imi fac update prin Odin la Samsung Galaxy S4 i9515 Value Edition. Problema este ca am incercat cu mai multe PIT-uri de i9505 si toate imi dau eroare...

5 răspunsuri:
| bugnug80 a răspuns:

Iti trebuie firmware fix pentru sistemul tau.
Nu merge sa pui alt firmware fiindca iti detecteaza telefonul compatibilitatea cu acel firmware.
De aici il descarci:http://www.sammobile.com/......1ANJ1_ROM/
Asta ii ultima versiune pentru modelul tau.
Dupa ce s-a descarcat firmware-ul descarci si un odin 3.
Apoi deschizi odin 3 si lasi toate setarile la fel si dai sa incarci un fisier mda5, si apoi iti face update-ul.
Daca nu stii te uiti pe internet ca sunt multe tutoriale.
Sper ca te-am ajutat!

| draand28 explică (pentru bugnug80):

Dar asta e 4.4.2... Eu voiam pentru 5.0.1/5.0.2. Nu este nici o diferenta de componente dintre i9505 si i9515...

| bugnug80 a răspuns (pentru draand28):

Nu dar nu te lasa sistemul.
Eu nu am vzt update la 5 la s4 value.
Doar la s4 black.

| draand28 explică (pentru bugnug80):

Value e cu 4 luni mai nou decat black, probabil de accea nu exista. Auzi cum pot afla cand voi primi android 5.0 de la Samsung? Am inteles ca prin mai...

| bugnug80 a răspuns:

Pai daca nu ai un custom firmware o sa te anunte automat si iti va aparea in bara de notificari sau intri in setari, despre dispozitiv si dai pe actualizare si o sa iti zica daca exista in momentul ala firmware mai nou sau nu.