| xxx8 a întrebat:

Salutare tpu...am o intrebare.As dori sa achizitionez un telefon nou si nu stiu ce sa aleg dintre Huawei vision si ZTE grand x in care ar fi pararea voastra dintre aceste 2?

11 răspunsuri:
| SskorpyonN a răspuns:

Pai m-am uitat la ambele si imi place mult mai mult Huawei vision uite http://www.gsmarena.com/huawei_u8850_vision-4109.php

| davidtm a răspuns:

Parerea mea este.ca sunt firme proaste.
alege si tu o firma buna cum ar fi Samsung sau Apple.

| gmxromania78 a răspuns:

Categoric ca ZTE Grand X, este mai bun din mai multe pct. de vedere precum: Procesor, camera foto, display si memorie dar si placa video care intrece peste mult Huawei-ul acela. Uite aici specificatiile: http://www.gsmarena.com/zte_grand_x_v970-4597.php

| xxx8 explică (pentru davidtm):

Mda.....eram sigur ca o sa spuna cineva asta.....nu vreau sa aud de Samsung sau Apple vreau ceva diferit de aceste marci care le vad la tot pasul

| edyutu a răspuns:

Iti recomand Allview p5 quad costa 1100 lei si este super avand in vedere raportul calitate/pret. Daca nu ai bani de el, atunci categoric ia-ti zte grand x in

| 9George2 a răspuns:

Am incercat ambele telefoane. Huawei are o problema majora la acumulator, iar ZTE overall este foarte nesatisfacator.

| davidtm a răspuns (pentru xxx8):

Ok,alege firmele alea de doi bani.si dupa o sa dai cu telefonul de peretihappy )

| xxx8 explică (pentru 9George2):

Si in ce consta acea problema la acumulator?

| 9George2 a răspuns (pentru xxx8):

Acumulatorul, dupa o perioada de intrebuintare rezonabila, o sa se umfle. Din cauza asta autonomia telefonului o sa scada la 1/3 maxim.

| xxx8 explică (pentru 9George2):

Mda.....mersi atunci o sa ma gandesc mai serios in ceea ce voi cumpara nu de alta dar huaweiul asta are carcasa unibody

| 9George2 a răspuns (pentru xxx8):

Samsung ar fi cea mai rezonabila alegere, in opinia mea. Eu am un SIII si trebuie sa iti spun ca este cel mai grozav telefon. Tine cont ca am o experienta destul de vasta la capitolul asta. Depinde si de bugetul tau... normal
Dar eu cred ca pretul SIII acum (1.600 - 1.800 RON) este chiar ok in raport cu calitatea.