| TheBestfqstgsq a întrebat:

Salutare TPU
Am si eu o tableta Allview viva Q7 life
Eu am luat-o cu android 4.4.2 JellyBean
Am gasit pe site-ul lor UPGRADE oficial la 4.4 KitKat
Am descarcat programelul acela si scria ca trebuie sa o am stinsa dar daca o stingeam nu ma mai lasa sa ii dau up ca acel programel nu o gasea.
Asa ca i-am dat cu ea aprinsa.
S-a stins si nu s-a mai aprins
Ce pot face? (MENTIONEZ CU LITERE MARI SA SE VADA)
NU ARE BUTOANE DE VOLUM PT. HARD RESET
AM INCERCAT UN HARD RESET DEZLIPIND UN FIR DE LA BATERIE SI AM LASAT-O ASA CATEVA ZILE SI L-AM PUS LA LOC
DECAT SA SPUNETI "NU STIU" DU-TE LA UN SERVICE GSM MAI BINE NU RASPUNDETI
TABLETA ARE 2 BUTOANE "POWER SI HOME"

1 răspuns:
| hacktek a răspuns:

Nu ai instalat în prealabil driverele care/cum trebuie. Caută tutorial cum să instalezi driverele, repetă operaţiunea.
Acum nu mai ai Recovery, nu mai ai nimic. Trebuie resoftat. Telefonul trebuie să fie recunoscut de către PC în momentul conectării cablului, cu telefonul închis.