| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, de curând mi-am schimbat display-ul telefonului (am Samsung Galaxy A5) pentru că era spart. Înainte să mi-l repar nu aveam nici o problemă, pentru că, chiar dacă ecranul era spart înca puteam umbla pe el. După ce l-am reparat am observat că jocurile care necesită internet, pur și simplu nu mai funcționează (Pokémon Go/Clash Royale, etc.). Ce pot face pentru a le repara.

PS: Nu știu în ce categorie se încadrează problema mea.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Cel mai probabil ți-au pus un display ce nu e marca Samsung.
Nu ai ce să faci.
La telefoanele Samsung, display trebuie să fie original.