| Bucurie_Bogdan_1998 a întrebat:

De curand mi-am spart ecranul telefonului...touch-ul nu mai merge.
Vreau sa stiu daca e spart doar touch-ul sau si display-ul telefonului. Tin sa mentionez ca touchscreen-ul functioneaza in partea de sus a ecranului.
Funda =)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, şi mai vrei ca noi să GHICIM dacă "e spart doar touch-ul sau si display-ul telefonului" rolling on the floor

TREBUIE să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare!
De asemenea, trebuie să ştii că, în general, se schimbă TOT ansamblul Touchscreen + Display + Ramă sad

Toate cele bune!

| RB26DETT a răspuns:

Ce telefon ai? Daca ai un telefon de ultima generatie intre mid end si high end s-ar putea sa trebuiasca sa schimbi tot ansamblul, asa cum a spus bursuc001 dar fii atent, l-ai scapat pe jos, ti-a fost lene sa investesti intr-o husa si o amarata de folie, acum scoti bani grei pentru reparatie, nu conteaza asta, atata vreme cat vezi totul ok pe display, doar sticla [touch-ul] este afectata adica vezi crapaturile sticlei dar daca pe display nu sunt dungi sau pete negre sau mai stiu eu ce, culori de-aiurea, atunci display-ul este ok! Trebuie schimbata doar sticla, atata vreme cat intre display si touch este aer, daca sunt lipite una de alta atunci trebuie schimbat tot ansamblul care costa...