| Gheorghe_Ionut_1975 a întrebat:

Suportă telefonul Huawei Y7 prime 2018 fast charging?

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Dupa specficatiile de la producator nu suporta fast-charging.
Daca pe incarcatorul primit de la telefon nu are semnul de fulger pe incarcatorul de la telefon precum au cei de la Samsung. Acest lucru inseamna ca nu suporta incarcarea rapida (fast-charging).

3 răspunsuri:
| Diavolo18 a răspuns:

Da. Are tehnologia de fast-charging si toate telefoanele aparute recent au tehnologia de fast.

| sierra1 a răspuns:

Are o mujlțime de chestii dar nu zice de fast charge:
https://www.gsmarena.com/huawei_y7_prime_(2018)-9114.php

| Tramadol a răspuns:

Telefoanele 2017/2018 suporta toate, intrebarea este daca incarcatorul este pentru fast charging. Daca scrie pe el 12V - 1, 5A sau 12V - 2A sau combinatii de genul sau simplu Turbo Charger, e bun. Daca nu, iti iei unul cu functia asta, pentru ca telefonul o suporta.