| Alexxutzaa a întrebat:

Tableta sau Telefon, Argumentati! P.S : E buna Tableta :http://www.samsung.com/......2100ZWAROM sau Telefonul :http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l5_e610-4571.php...FU NDA!

2 răspunsuri:
| robertp1 a răspuns:

Deci, tableta este facuta sa navighezi pe internet, sa citesti sau sa te uiti pe youtube la filme, si sa te joci pe ea. Telefonul faci acelasi lucru doar ca este mai mic, te chioresti sa citesti ceva pe el. Dar te sfatuiesc sa nu cumperi tableta Samsung Galaxy Tab 3 WiFi 7, deoarece nu este buna, la acelasi pret gasesti o tableta care o bate la orice capitol, adica asta Asus Google Nexus 7 2013. Daca vrei iti si explic la ce o bate : Display: Samsung are TFT, iar Nexus are IPS, direfenta intre ele este ca TFT daca misti tableta in timp ce te uiti la un film tft-ul pierde din culori, IPS-ul isi pastraza aceleasi culori chiar daca te uiti din alte unghiuri la display. Memorie RAM, te ajuta de exemplu deschizi multe aplicatii, si tableta nu se blocheaza, Samsung are 1GB, iar Nexus are 2GB. Procesor, Nexus are un procesor format din 4 camere, adica quad-core, si informatiile sunt transmise catre procesor, deci sunt organizate, Samsungul are procesor cu 2 camere, adica dual-core, si merge mai greu... Am incercat sa iti explic, nu stiu cat ai inteles.