| SerbanElyan a întrebat:

Telefonul meu are o mica problema. Cand se restarteaza, de cele mai multe ori (peste 90% din cazuri) nu recunoaste cartela SIM. Imi spune ca nu este introdus nici un sim. Si pentru a conecta sim-ul trebuie sa restartez telefonul de mai mult de 10 ori... Care e problema. Dar solutia?

2 răspunsuri:
| Iuly61 a răspuns:

Stiu cum e.Am patit.o si eu. Cartela Sim este zgariata, si trebuie sa te duci la reprezentantii cartelei tale(Orange, cosmote, etc.) si sa le spui ce se intampla ei iti vor da o cartela noua! happy

| zdrangoi a răspuns:

Desfa-l, scoate-i cartela si introdu-o din nou.
S-ar putea sa se fi miscat din locasul ei un pic si nu mai face contact bine.
Daca face in continuare cum spui, s-ar putea ca problema sa fie mai serioasa.
Atunci parerea mea e sa-l duci la un service GSM.