Întrebare recomandată | RappMusicc a întrebat:

URGENT! iPhone-ul meu nu vibreaza si l-am dus la garantie mi l-a desfacut si mi-a zis ca pe la mufa de la casti a intrat apa si o sa se strice in timp si costa 9 milioane sa il repar. A zis ca nu are rost sa faca silentiosul deoarece a intrat apa. Cum de nu s-a stricat imediat si cum fac sa il usuc sau ce fac sa nu se strice?

8 răspunsuri:
| marian000 a răspuns:

Ce iphone ai?

| RappMusicc explică (pentru marian000):

| RappMusicc explică:

Dau funda!

| VladyV a răspuns:

Fii atent:
Ia un bol plin de OREZ sau RIZ
Scoate SIMul Cardul SD si alte accesorii din telefon
Dupa baga telefonul complet in RIZ sau orez (ele absorb apa, am incercat personal si functioneaza)
Il tii acolo 48 ore si din 12 ore schimbi pozitia in care e in riz si dupa 48 ore ar trebui sa mearga

Răspuns utilizator avertizat
| EMike a răspuns:

Nu e chiar atat de scump ca sa dai 9 milioane. Du-l la un dealer, lasa garantia. Dupa ce ne spui tu acei oameni par niste hoti. Mergi la dealer si te rezolva. Succes

| AlexzKaTTa a răspuns:

Pai te duci cu el la un specialist nu in Bucuresti big grin