| TruLaLa a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa-mi sugerati niste idei - cam ce as putea citi, ceva interesant, care sa-mi placa! funditaaaaaaaa)

Răspuns Câştigător
| Simina1066 a răspuns:

Salut! Pai depinde ce fel de carti iti plac, daca iti plac cele clasice iti recomand Winnetou -Karl May, este cartea mea preferata si am citit-o la varsta tawinking. Daca vrei carti moderne cea mai buna serie este " Cronicile Wardstone" -Josep Delaney, intr-adevar sunt cam multe volume, dar nu o sa le mai lasi din mana odata ce te apuci sa le citesti, as putea sa-ti recomand multe carti insa nu stiu ce preferi. oricum cartile recomandate de mine sunt bune, asa ca spor la citit :*.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| raluca250 a răspuns:

Singur pe lume- de Hecor Malot
Rem-Mircea Cartarescu

| BiancaDenisa a răspuns:

Eu,vara aceasta printre cartile citite am citi o carte minunata.Este de aventura dar in acelasi timp si de groaza.Nu costa mult(aproximativ 10 lei) are putin peste 400 de pagini dar este foarte faina.Se numeste "Cartea Minciunilor" de James Molony.Mult succes si lectura placuta.

| StefanDaniel95 a răspuns:

Cred ca una din cele mai frumoase carti pe care le poti citi la varsta ta este "Singur pe lume". chiar si "Mizerabilii" este potrivita pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Poti citi Cronicile Wardstone de Joseph Delaney, sau seria Tunele, de Roderick Gordon&Brian Williams.Sunt foarte interesante, pline de adventura. happy

| Lexiijeybi a răspuns:

Jurnal de adolescentă :]

Fundă?batting eyelashes