| NicusorYo a întrebat:

Am nevoie de un ip static(ramane intotdeauna acelasi)ca sa emit pe radio, noi suntem mai multi dj, dar toti il avem dinamic(se schimba)straight face

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Mergi la firma la care ai net si cere sa iti dea ip static si daca spun ca nu se poate intra pe www.no-ip.com sau pe www.dyndns.com si iti faci cont la ei si iti ofera gratis un ip static. Mai bine ai cauta site-urile pe google ca nu stiu daca asta e adresa exacta. Succes

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vorbeste cu ISP (firma de internet) sa iti dea ip static sau cumparati un server de radio.

| Danyel a răspuns:

Deci sa va explic...radio cu ip-ul calculatorului nu o sa va mearga cum trebuie! Va trebuie un HOST adica un SERVER ONLINE TOT TIMPUL.Restul este simplu voi trebuie doar sa va conectati la ip-ul ala chiar daca aveti ip dinamic.Va ajut si va explic mai bine la ID:spider_dany_2010

| Overdose a răspuns:

Nu există asemenea program. Trebuie să vorbeşti cu cei de la internet(provider-ul) şi să vezi dacă există vreun plan pentru a-ţi oferi un IP static. La RDS costă un euro în plus pe lună, parcă.

| FaneEeE a răspuns:

Pai daca vrei lasati-ma si pe mine ca dj si va ajutwinking