| Miruna_2494 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce inseamna "suport wi-fi" pentru. ca am un telefon-Sony Ericsson XPeria X10 mini pro laughingcam lung, stiu-si are aceasta caracteristica.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Teiu a răspuns:

Se refera la abilitatea telefonului de a se conecta la retele de internet wireless. La retea wireless se spune wi-fi. De exemplu, la McDonald's poti sta pe net de pe telefon fara sa platesti nimic. Uita-te in manual sa vezi cum se foloseste. Bafta!

3 răspunsuri:
| kyrky a răspuns:

Wi-fi=wirlleswinking

| Gorgan a răspuns:

Wi-Fi vine de la Wireless Fidelity... deci te poti conecta la orice retea wireless care pluteste prin aer...desigur daca ai si parola la ele

| Steaua10 a răspuns:

Ai internet prin wi-fi la el.Accesezi liber daca esti intr-o zona cu acoperire de wi-fi.