| UnicornulFericit a întrebat:

Buna la toti am o mare problema cu PC-ul, de un timp imi apare ceva in mijlocul ecranului:o fereastra mica albastra si in stanga pe fond apare o clepsidra, iar in mijloc scrie "auto adjusting..."la fiecare 15-20 sec. ma puteti ajuta, nu stiu cum scap de ea, cine ma ajuta primeste fundita! O zi buna.

Răspuns Câştigător
| mk_3564 a răspuns:

Salut gykuboom!
Problema semnalata de tine este strict a monitorului, nu a PC-ului. Fereastra care pentru moment apare intermitent, in curand va deveni permanenta este o defectiune a panoului de reglaj al monitorului. Apeleaza la ajutorul unui service pentru testare lui.

4 răspunsuri:
| UnicornulFericit explică:

PC-ul nu este al meu ci al unui prieten, voi incerca maine chestia cu rezolutia si in caz ca nu merge voi incerca varianta lu mk.mk imi poti spune cateva cauze sau cauzele posibile pentru. aceasta defectiune, pentru, ca pe viitor sa nu mai pateasca prietenul meu asta?
mersi.

| mk_3564 a răspuns:

Salut gykuboom!
Nu pot da un raspuns concret si cert! Pur si simplu se intampla la un unele, poate fi o deformare a tastelor de reglaj din cauza temperaturii, dezlipirea membranelor de contact, sau un contact aleatoriu, praf sau chiar o dereglare de soft! De asta recomand un service pentru testare. O dereglare mecanica o poate repara direct in service, o dereglare de sistem se va regla la reprezentanta marcii. Stiu ca fereastra e enervanta in mijlocul ecranului dar sa speram ca se rezolva. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca monitorului tau nu-i place rezolutia aleasa de tine. Cred ca ar fi mai bine sa treci pe 1024x768 sau daca e widescreen 1336*768 (asta o folosesc eu). Spor. Lasa reply daca ai reusit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca monitorului tau nu-i place rezolutia aleasa de tine. Cred ca ar fi mai bine sa treci pe 1024x768 sau daca e widescreen 1336*768 (asta o folosesc eu) .Spor . Lasa reply daca ai reusit.